KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Miniatyrmålning 5431094
nr 543 1094
Miniatyrmålning
Signerad Slieler, dam, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 29 september 2008
kl 16:55:26
100 kr
200 kr
200 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods